2012

huvamris
Resultat
 
SKK Gimo 8 september
(Johnny Andersson)
Freixenets Magic Man
2 junkk, ck 4bh
SSRK Sundsvall 10 juni
(Filip Jonsson)
Chippysize Jack Daniels
vg
CH Fiddle-Sticks Heaven or Hell
exc.ck 1chkl 4bt
SSRK Härnösand 9 juni
(Lena Ståhlhandske)
Chippysize Jack Daniels
 exc.ck R-cert 2bh
CH Fiddle-Sticks Heaven or Hell
exc.ck 1chkl 3bt
SSRK Frösön 20 maj
(Tord Lundberg)
Chippysize Jack Daniels
CERT/BIM
CERT_BIM
CH Fiddle-Sticks Heaven Or Hell
exc, 1chkl,2bt
 DSC01929
SNK/Östra Åby gård 17 maj
(Lars Wedén)
Chippysize Jack Daniels
BIR BIG-4
 BIG42012
SSRK Gotland 5-6 maj
(Karl-Erik Johansson/Anki Johansson)
exc. 1/2 junkk. båda dagarna
huvdiez_maj2012
Dalarnas KK 14 april
Inoff.valp,junior & veteranutställning
(Charlotte Jacobsson)
DSC02012

25mars - SSRK Högbo-001

bir4febcorr
Gäkk:s inoff.utst. Årsunda 4 feb
Diezel BIR för Erna-Britt Nordin 

BIR 14jan2012
Sollentuna 14 jan
Diezel BIR för Hans Rosenberg 

 

 

 

Besökare idag: 71 | Denna månad: 169639 | Totalt: 13681595

 

 

irdog10 hund17
Resultat

SKK Mässan 16 december
(Pirjo Aaltonen FIN)
CH Fieldworks Raumur
exc  BIM-veteran, 4bh
SSRK Kungsgården 28 oktober
(Cecilia Holmgren)
Bera
BIR BIG

GRK Sala 27 oktober
(Kerstin Persson)
CH Rossmix Braveheart
2 vetkl, hp, 5bh
SKK Gimo 8 september
(Per Svarstad)
CH Fieldworks Raumur
BIM-veteran, ck 4bh
SKK Högbo 2 september
(Gunnar Nymann DK)
CH Fieldworks Raumur
BIR-veteran, 2bh
SKK Högbo 1 september
(Espen Engh)
CH Fieldworks Raumur
exc.
SKK Högbo 31 augusti
(Marja Talvite SF)
CH Fieldworks Raumur
BIR-veteran, 2bh
Fieldworks Ko´meta
BIM-veteran
SKK Norrköping 18 augusti
(Lisbet Liljekvist)
CH Rossmix Braveheart
BIR-veteran, 3 bh
Fieldworks As You Like It
vg
18aug2012
SSRK Högbo 15 juli
(Tord Lundborg)
CH Rossmix Braveheart
exc.ck 4 bä hane, BIM-veteran
Fieldworks As You Like It
exc. 1 ukk, ck
 
SRK Sundsvall 10 juni
(Jan-Erik Ek)
CH Rossmix Braveheart
exc. ck 2 bä.hane BIR-veteran BIS-2 veteran
Fieldworks As You Like It
exc. 1ukk
SSRK Härnösand 9 juni 
(Filip Jonsson)
CH Rossmix Braveheart
exc ck 2 bä vet.hane
Fieldworks As You Like It
exc.1 ukk ck
SKK Österbybruk 26 maj
(Moa Persson)
Fieldworks Save My Pride
vg
Fieldworks As You Like It
exc.3ukk
 
SSRK Frösön 20 maj
(
Yvonne Larsson))
Fieldworks Save My Pride
exc,1 ukk,ck,4bh
CH Rossmix Braveheart
BIM BIR-veteran
Fieldworks Witchcraft
exc.2ukk
 
SKK Västerås 29 april
(Patric Ragnarson)
SUCH Rossmix Braveheart
exc,ck, bä.vet.hane,4bhkl
DSC02043
 
Dalarnas KK 14 april
Inoff.valp,junior & veteranutställning
(Hans Almgren/Yvonne Larsson) 
SUCH SV-05 NORD VV-11
Fieldworks Raumur
BIR-veteran & BIS-3 veteran
DSC02020
Jonte tillsammans med döttrarna Embla & Idun som blev BIR-junior